İsmail balaban kimdir ? Nereli ve kaç yaşında ? Ne işi yapıyor ?

Survivor 2021 ünlüler takımında yer alan Survivor İsmail balaban kimdir gibi sorular akla geliyor kimdir nerelidir kaç yaşındadır gibi sorular takılıyor bu yazımızda onları paylaştık.

İsmail balaban kimdir?

İsmail balaban, Antalya’nın Elmalı kazasının Akçay Köyünde 3 Ağustos 1987 tarihinde doğdu. 33 yaşındadır Elmalı’nın Akçay köyünde çiftçilik yapan Hasan-Ümmü Gülsüm balaban çiftçinin ikiz evlatlarından önde gelen turan balaban ve, minik yaşta güreşe merak salmış, 17 yaşlarındayken eski yağlı güreş pehlivanlarından Ziya Talanın kendilerini keşfetmeleriyle güreşi ustalaşmış olarak yapmaya başladı. Kırkpınar Yağlı güreşlerinde, 2009 yılı küçük orta büyük boy’da birincilik, 2012 senesinde de başaltı boyunda üçüncülük kazandı.

5-7 Temmuz 2013 tarihleri içinde gerçekleşen, 652. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde balaban baş kategorisinde er meydanına çıktı. Şaban yılmaz ve Recep kara gibi efsaneleşmiş güreşçileri süzerek finale yükselmeyi başardı. Finalde son senenin Şampiyonu yeniden Antalyalı Ali Gürbüz ile karşılaşan balaban, zorlu geçen müsabakanın sonunda 2. olarak bir başarıya imza attı.

İsmail balaban kimdir nerelidir kaç yaşındadır
İsmail balaban kimdir

Ancak Ali gürbüz’ün güreş federasyonundan ceza alması nedeniyle Balaban 2013 yılı Başpehlivanı olarak deklare edildi. Survivor İsmail balaban kimdir nereli kaç yaşlarında başpehlivan unvanını elde etmişti. 2014 yılı güreşlerinde de, finalde Fatih Atlı’ya yenilerek ikincilik kürsüsüne çıktı. 2019’da Elmalı Yağlı Güreşleri ikinciliğin yakaladı. Halen Konya altı Belediye Spor Kulübü sporcusu olarak güreş yaşamını sürdürmektedir.

İsmail balaban başarıları

2012 Kırkpınar Başaltı üçüncülüğü

2013 Kırkpınar Başpehlivanlığı

2014 Kurtdereli Başpehlivanlığı

2014 Kırkpıar ikinciliği

2015 Kurtdereli ikinciliği

2016 kurtdereli üçüncülüğü

2017 Kırkpınar başpehlivanlığı

2018 Kurtdereli başpehlivanlığı

2019 Elmalı Yağlı Güreşleri ikinciliği

1.8 m boyundadır 33 yaşındadır. Adnan Menderes Üniversitesinde beden eğitimi bölümünü bitirmiştir.

”2014’Ü HİÇ UNUTAMADIM”

Kırkpınar’da 3 kez finale çıktım. Alt boylarda da finallerim var. Hiç birini unutamıyorum. çok ayrı çok güzel tecrübelerdi. 2014’de finalde Fatih Atlı’ya yenilmiştim. ikinci yılımda kazanabilecekken yenildim. ve benim için gerçekleşen zor bir andı. Çok üzülmüştüm. Ağlamıştım üzüntüden. Finale kadar geliyorsun, bir yıl önce kazanmışsın ama bir anda kaybediyorsun. yenmek de yenilmekte güreşin içinde var ama dediğim gibi 2014’ü hiç unutamadım.

”Biz yılın 12 ayı antrenman yapıyoruz. yaptığımız iş çok zor spor ve çok iyi çalışmamız gerekiyor. haftada 6 gün antrenman 1 gün dinlenme oluyor. Antrenmaların tabii ki kendine göre zorluları var. Farklı programlarımız var. 15-20 gün dinlenmeden sonrada bir sonraki aşamaya geçiyoruz…

One thought on “İsmail balaban kimdir ? Nereli ve kaç yaşında ? Ne işi yapıyor ?

  • Ocak 28, 2021 tarihinde, saat 7:45 pm
    Permalink

    elinize sağlık

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir