Telefonun Dinlendiği Nasıl Anlaşılır ? Dinlendiğini nasıl anlarsın

Son dönemde gündemde olan telefon dinlenmeleri ve kayda alınanların paylaşımı ile beraber dinlemeler birçok adamın korkunç rüyası olmuştur. Bu haberlerle birlikte telefonun dinlenip dinlenilmediği merak eden kişiler vardır bu makalemizde buna cevap verdik. Bu meraka karşılık telefonun dinlenip dinlenilmediği az çok ortaya çıkarabilecek, dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. Telefonun Dinlendiği Nasıl Anlaşılır ?

Telefonun Dinlendiği Nasıl Anlaşılır ?

Telefonun Dinlendiği Nasıl Anlaşılır, Telefon dinlemelerin en sağlam ve herkes tarafınca bilinen belirtisi telefonla konuşurken hatta oluşan cızırtılar, tıkırtı ve Ekolar’dır. Bunlar hatta sizinle bir başkasının daha bulunduğu yayınlayan bir işarettir.

* Telefonunuzun şarjı normalden daha hızlı bitmeye başladıysa bu da dinlendiğine işaret ediyor olabilir. sarj’ı çabuk tükenmesinin sebebi, mikrofonun etraftaki sesleri toplayarak iletiyor olmasıdır.

* Telefonunuzu kullanmadığımız bir süreden sorasında elinize alın, kullanmadığınız şekilde sıcaksa sizin dışınızda biri tarafından kullanılıyor olabilir

* Telefonunuzda kullanılan casus yazılım varsa, yazılım kullanılmaya başlandığı anda kaynağa bir SMS gönderir. Bu nedenle kullandığımız operatörden her ay için detaylı fatura istemek zekice olacaktır. Söz mevzusu bir casus yazılım var ise gönderdiği SMS faturada görülebilir.

* Bunlara ayrıca son zamanlarda ortaya çıkan dinleme haberlerinden sonra telefon dinlemeleri saptamak amaçlı yazılımlarda geliştirilmiştir. Telefonlara indirilen bu yazılımlarla beraber telefonların dinlenip dinlenilmediği anlaşılır.

* #31#3111 yazıp bu numaranın arkasına kendi cep telefonu numaranızı ekleyin. sonra ara tuşuna basıp telefonunuzu kulağınıza götürün eğer karşıdan hiçbir ses gelmiyorsa sizi kimse dinlemiyor demektir.

Telefonun Dinlendiği Nasıl Anlaşılır telefon dinleme
Telefonun Dinlendiği Nasıl Anlaşılır

Telefondaki konuşmalar dinlenebileceği şeklinde, son zamanlarda özellikle akıllı telefonlar sayesinde yaygınlaşan birçok muamele aracılığıyla başka bilgilerde ele geçebilir. Telefon üstünden yapılan bankacılık işlemleri, şahsi, mesajların, fotoğrafların veya bilgilerin yer aldığı posta adreslerinin yahut toplumsal medya hesaplarının kullanılması aracılıyla da bilgilere ulaşabilir.

Buna karşı alınabilecek en mantıklı önlem de dışarıda, Kafe yahut lokantalarda, halka açık yerlerde kablosuz İnternet kullanırken bu işlemlerden uzak durmaktır. Telefon dinlemeler karşı uzmanlar alınabilecek en mantıklı tedbirin telefonlara çoğunlukla Format atmak kısaca fabrika ayarlarına döndürmektir. Ama günümüzde kullanılan parlak zeka telefonların rehber, fotoğraf, mesajlar ve daha birçok bilgiyi içerdiği düşünülürse format atmak hepimiz için mantıklı bir çözüm benzer biçimde görünmeyebilir.

Kullanıcılar bunlarıda sordu

Telefonun Dinlendiği Nasıl Anlaşılır, dinlendiğini nasıl anlarsın ?, Whatsapp dinlendiğini nasıl anlarsın , cep telefonları dinleniyor mu, telefon dilenmesi, telefon dinlenmesi nasıl engellenir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir