TYT Kimya konuları ve TYT Kimya soru dağılımı 2021

YKS sınavının 1. oturumu olan TYT testi için konu ve soru dağılımı paylaşıyoruz. Sınava başlamadan önce hangi konulardan görevli olduğumuzu öğrenmekte fayda var. Bu yazımızda en önce TYT Kimya konularını listesini sizinle paylaşıyoruz. Daha sonra ise TYT Kimya soru dağılımını ise makalenin en altında bulunan soru dağılımını bölümünden bulabilirsiniz. Hangi mevzudan hangi yıl kaç soru sorulmuş görebilirsiniz. Kimya dersinden 20 soruluk TYT Fen bilimleri testinde sorulmaktadır. 7 kimya sorusu vardır. Alttaki tablodan güncel ÖSYM, YÖK ve MEB tarafından gösterilen bilgilere göre hazırlamıştır 2021 TYT Kimya konuları ve soru dağılımı öğrenebilirsiniz.

TYT Kimya konuları kaç soru çıkıyor ?

2021 TYT kimya konusu ve soru dağılımında 7 soru çıkıyor. 20 soruluk fen bilimler testinde sadece 7 soru çıkıyor kimya testinden.

TYT Kimya konuları
TYT Kimya konuları

2021 TYT Kimya konuları

Kimya Bilimi

Atom ve Periyodik sistem

Kimyasal Türler Arası Etikileşimler

Kimyasal Hesaplamalar

Kimyanın Temel Kanuları

Asit, Baz ve Tuz

Maddenin Halleri

Karışımlar

Doğa ve Kimya

Kimya Her Yerde

Güncel TYT konuları yukarıdaki gibidir. TYT Kimya genel hatlarıyla sözel konulardan oluşmaktadır. Bol tekrar yaparsanız Youtube’dan konu anlatımlarırını izlerseniz yapacağınıza inanıyorum. Alttaki tablodan hangi sene hangi mevzuattan ne kadar soru çıkmış görebilirsiniz.

YKS (TYT) KONULARI

2021 TYT Türkçe konuları ve soru dağılımı

2021 TYT Matematik konuları ve soru dağılımı

2021 TYT Coğrafya konuları ve soru dağılımı

2021 TYT Tarih konuları ve soru dağılımı

2021 TYT Kimya soru dağılımı

TYT kimya soru dağılımı
TYT Kimya soru dağılımı

YKS 1.oturumu olan TYT Kimya soru dağılımına yukarıdaki tabloya bakarak yorum yapıp ona göre konulara çalışabilirsiniz hangi dönemde kaç adet soru sorulmuş diye ona bakarak o konuya çalışabilirsiniz. YKS Kimya 2021 konularına sayfadan bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir